یک راهنما برای خرید متر لیزری

یکی از ابزارهایی که برای اندازه گیری فواصل طولانی و ابعاد مختلف مانند حجم و مساحت و ... به کار می رود،متر لیزری می باشد.متر لیزری یکی از ابزارآلاتی است که این قابلیت را دارد که با توجه به تکنولوژی های روز دنیا می توانند قابلیت ها و امکاناتی داشته باشند که کار با آن ها را بسیار راحت تر می کند.متر لیزری در اندازه گیری ها در ساختمان سازی و کارگاه های عمران،در معماری داخلی و دکوراسیون و نیز کابینت سازی و... کاربرد دارد.متر لیزری می تواند با دقت بسیار بالا و در صد خطای پایین فاصله هایی در حد میلیمتر و تا 200 متر و 250 متر را نیز اندازه گیری کند.شاید تنها موردی که یک محدودیت باشد،این است که برای اندازه گیری در مسیر لیزر نباید مانعی باشد و باید یک مسیر مستقیم طی شود.همچنین متر لیزری منحنی و قوس را نمی تواند اندازه گیری کند.

برای کارهای روزمره و خانگی و در واقع استفاده های عمومی،یک متر لیزری با حداقل برد اندازه گیری و کاربری راحت برای شما مناسب می باشد.

برای استفاده متر لیزری در کارهای ساخت و ساز و دکوراسیون داخلی و نیز کارگاه ها،یک متر لیزری یا حداکثر برد 100 متر کافی است و بهتر است که هر سه واحد اینچ،متر و فورت را نمایش دهد.برای این متر شاید خیلی نیاز به امکانات حرفه ای نداشته باشید.

متر لیزری های حرفه ای باید امکان انتقال داده ها و اطلاعات را به گوشی های هوشمند داشته باشد و بتواند میزان زیادی از محاسبات را در خود ذخیره کند،مثلا حدود 30 اندازه گیری.با نصب اپلیکیشن مربوطه روی گوشی هوشمند و اتصال متر لیزری به گوشی هوشمند از طریق بلوتوث،به راحتی می توانید بسیاری از محاسبات خود را ذخیره کنید.متر لیزری های حرفه ایی نیز هستند که قابلیت اتصال به wifi نیز دارند.

امکان سنجش و اندازه گیری حجم،مساحت،ارتفاع،فیثاغورث تک و دوبل و مقطعی را داشته باشد و بتواند هر سه واحد اینچ،فوت و متر را نمایش دهد.متر لیزری های پیشرفته امکان محاسبه زاویه و شیب را نیز برای کاربر فراهم می کنند.

برای انتخاب متر لیزری به این موارد نیز توجه کنید:

  • متر لیزری باید بتواند محاسبات و اندازه گیری ها را به طور مداوم و پی در پی انجام دهد و در صورت عدم استفاده بعد از چند ثانیه یا دقیقه به طور اتوماتیک خاموش شود.

  • به طور کلی متر لیزری بهتر است که داری کیف محافظ و بند نگهدارنده نیز باشد تا هم در حین کار با خیال راحت استفاده شود و هم در زمان جابجایی و عدم استفاده نیز در کیف محافظ با خیال راحت از آن نگهداری شود.

  • متر لیزری را در هر رده ای که می خواهید استفاده کنید،باید برد آن متناسب با میزان استفاده شما انجام شود.

  • بهتر است که خطای اندازه گیری متر لیزری کم باشد تا دقت اندازه گیری آن بالا باشد.

  • یکی از بخش های متر لیزری که می تواند متناسب با نیاز مورد توجه قرار بگیرد،رنگ صفحه نمایش متر لیزری می باشد.صفحه نمایش می تواند رنگی یا سیاه و سفید باشد.متر لیزری های جدیدی نیز هستند که دارای صفحه لمسی هستند.ممکن است بنا به مکان مورد استفاده نیاز به متر لیزری با صفحه نمایش رنگی نداشته باشید.اما ممکن است به دلیل کار در محیط های تاریک نیاز به صفحه نمایش روشن داشته باشد.

  • اگر می خواهید از متر لیزری در محیط های مرطوب استفاده کنید دنبال مدلی باشید که ضد آب باشد.

  • ممکن است در شرایطی نیاز به یک پایه برای نصب متر لیزری روی آن داشته باشید.دقت کنید متر لیزری انتخابی قابلیت اتصال روی پایه را داشته باشد.

© 2018 DESIGNED BY Nonegar . ALL RIGHTS RESERVED BY ABZAR TOP

استفاده از مطالب فروشگاه اینترنتی ابزارتاپ فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به (فروشگاه آنلاین ابزارتاپ) می‌باشد.